Wszystkie Impuls

Wkłady na sztućce OrganiQ: ekologicznie przemyślane

OrganiQ zachwyca nie tylko zrównoważonym rozwojem, ale także długą żywotnością i wyglądem. © OrganiQ

Zrównoważony rozwój i proekologiczne rozwiązania to hasła już od dawna obowiązujące w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Wkłady na sztućce OrganiQ doskonale wpisują się w oba trendy.

OrganiQ to przyjazne dla środowiska tworzywo warstwowe, opracowane w stolarni Rockenhausen, wspólnie z Instytutem tworzyw warstwowych Politechniki w Kaiserslautern. W 78 procentach składa się z surowców odnawialnych: konopii i kenafu. Pozostałe 22 procent to duroplastyczne, produkowane na bazie wody spoiwo, nie zawierające formaldehydów i fenoli.

Konopie i kenaf

Konopie i kenaf mają wiele zalet: szybko rosną, nawet na jałowych glebach, wiążą odpowiednią ilość dwutlenku węgla i wykazują bardzo dobre właściwości mechaniczne. Stolarnia Rockenhausen, od wielu lat znana z rozwijania i wprowadzania na rynek innowacyjnego, wysokiej jakości wyposażenia wnętrz, efektywnie wykorzystuje te zalety. Konopie, jedna z najstarszych, znanych ludzkości roślin uprawnych, dodają wkładom na sztućce OrganiQ odporności, wydłużając tym samym ich żywotność, i umożliwiają ich recykling. Kenaf jest podobny do juty, jest jednak odporny na światło, cechuje się dobrą elastycznością i ciągliwością. Wkłady na sztućce OrganiQ to nowość w ofercie Schachermayer. Nasi pracownicy Działu Obsługi Klienta i Przedstawiciele Handlowi z chęcią przedstawią Państwu ich zalety!

 

Więcej informacji w Webkatalogu

( )