Wszystkie Impuls

Domus Line: Oświetlenie zorientowane na człowieka

#IMPULS | Nasze czasy kształtowane są przez dwa kluczowe zjawiska: zrównoważony rozwój i zdrowy tryb życia. Coraz więcej uwagi poświęca się oszczędzaniu energii, a ponadto coraz więcej czasu spędzamy w domu, czy to w domowym biurze, czy ucząc się na zdalnie, czy też w czasie wolnym. Ekspert w dziedzinie oświetlenia Domus Line dostrzegł znaki czasu i wraz z D-Motion opracował specjalną kolekcję produktów, która dostosowuje się do biorytmu człowieka.

Ludzie potrzebują światła, to nie ulega wątpliwości. Jednak nie powinno to być to samo światło o każdej porze dnia. W oprawach D-Motion firmy Domus Line można dowolnie regulować strumień i barwę światła: na przykład zimniejsze wartości rano i cieplejsze wieczorem. W ten sposób można dostosować oświetlenie do naszego biorytmu. Biologicznie efektywne oświetlenie stabilizuje wewnętrzny zegar człowieka mając tym samym wpływ na zdolność mózgu do koncentracji, na samopoczucie fizyczne i psychiczne oraz na ogólny stan zdrowia.

Radiowo lub manualnie
Gama produktów D-Motion, w której zintegrowano opatentowaną przez Signify Philips Lighting technologię EnabLED, może być stosowana w dowolnej kompozycji meblowej - od kuchni po salon, od szatni po pomieszczenia o podwyższonej wilgotności. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa sterowniki odpowiedzialne za zarządzanie oświetleniem: Giro D-Motion i Joy D-Motion. Ten pierwszy to bezprzewodowy pilot z funkcją płynnej regulacji barwy światła oraz ściemniania.Giro D-Motion posiada również funkcję zapamiętywania ostatnich ustawień. Z kolei Joy D-Motion to bezdotykowy przełącznik na podczerwień, który umożliwia włączanie i wyłączanie oświetlenia  przez szybkie ruchy ręką. Za pomocą czujnika można również regulować natężenie światła, czyli ściemniacz, oraz temperaturę barwową przy naturalnym lub ciepłym świetle.

Wszystkie urządzenia z kolekcji D-Motion, czyli oprawy, systemy sterowania i zasilacze, wyposażone są w dwubiegunowe okablowanie, polaryzowaną wtyczkę Domus Line Micro24 oraz zasilacz 24 VDC.
 

WEBKATALOG: Domus Line D-Motion

( )