Wszystkie Impuls

Meble o cienkich frontach

Meble o cienkich frontach cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. © Blum

#IMPULS | Meble o nietypowych, cienkich frontach i purystycznym designie, wykonane z różnorodnych materiałów, są obecnie w modzie. Austriacki producent okuć meblowych BLUM jako pierwszy wprowadził do swojej oferty system mocowania cienkich frontów dla drzwi, szuflad i wybranych szafek górnych. System ten pozwala na zastosowanie wielu materiałów i realizację nieszablonowych pomysłów projektowych.

Meble kuchenne to nie tylko miejsce do przechowywania żywności i akcesoriów – to także bardzo ważny element wystroju kuchni. Zabudowa meblowa musi być więc nie tylko funkcjonalna, ale także  wysoce estetyczna. Dla wielu klientów ważny jest też indywidualizm – chcą mebli eleganckich i nietypowych. Dlatego też meble o cienkich frontach i purystycznym designie cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Cienkie fronty dodają meblom i pomieszczeniom wizualnej lekkości i finezji. Zastosowanie odpowiednich okuć pozwala zmniejszyć grubość frontu nawet do 8 mm a tym samym wykonać je z ciężkich materiałów, takich jak nowoczesne materiały mineralne czy kamień naturalny.

 

EXPANDO T - INNOWACYJNY SYSTEM MOCOWANIA
EXPANDO T to opracowany przez BLUM innowacyjny system mocowania przeznaczony do cienkich frontów o grubości od 8 mm. System ten wprowadza innowacyjne połączenie dwóch materiałów, oferujące wyjątkową przyczepność: kotwy ze stali gwarantują pewne mocowanie w twardych materiałach, a kołki z tworzywa zapewniają stabilność w materiałach miękkich. Innowacyjna jest także technika montażu: otwór pod puszkę nie jest już konieczny - wystarczy wywiercić 2 otwory o średnicy 10 mm, osadzić w nich kołki, dokręcić wkręty i gotowe! EXPANDO T może być stosowany aż w trzech różnych rozwiązaniach: drzwiach, szufladach i wybranych frontach uchylnych. Dzięki temu w cienkie fronty można wyposażyć nie tylko pojedyncze szafki, ale także kompletne systemy kuchenne. System EXPANDO T umożliwia realizację nietypowych pomysłów i zastosowanie do cienkich frontów wielu materiałów takich jak MDF, HDF, HPL, płyta wiórowa, materiały mineralne, kamień naturalny, kamień sztuczny, płytki ceramiczne.

 

Więcej informacji w Webkatalogu

( )