Wszystkie W praktyce

Clamex P-14 Flexus - nowa, wrzechstronna złączka

Wiodący szwajcarski specjalista w zakresie mocowań, Lamello, wprowadził na rynek nowe złączki meblowe Clamex P-14 Flexus. Korzystają one ze wszystkich zalet P-Systemu, dodatkowo zostały wyposażone w elastyczne bolce pozycjonujące zamiast sztywnych zaczepów skrętnych znajdujących się w standardowym Clamex.

 

Ta cecha umożliwia przesuwanie elementów obrabianego przedmiotu i „zatrzaskiwanie” w  odpowiednim miejscu, ponieważ wypustki cofają się, aż znajdą pasującą połowę. Zupełnie nowy Clamex P-14 Flexus został zaprojektowany, aby  umożliwić składanie najbardziej wymagających konstrukcji. Za pomocą nowej złączki można łączyć nawet bardzo cienkie elementy, np. panele drewnopochodne i elementy z drewna liściastego. Flexus zapewnia znacznie lepsze wyniki niż tradycyjne techniki łączenia., a ponieważ można go zastosować w cieńszych materiałach, nadaje się do stosowania w skosach od 30 - 180 stopni, narożnikach i cienkich elementach. Jest również zaprojektowany tak, aby był wyjątkowo dyskretny, ma 6 mm otwór do otwierania i zamykania złącza i ma boczną tolerancję 1 mm.

Co sprawia, że złączka Flexus  jest tak wyjątkowa? Konstrukcja zawiera elastyczne bolce pozycjonujące, które zapewniają elastyczny montaż z tolerancją przesuwania, ułatwiając ustalanie położenia łączonych elementów. Sworznie są skośne i ruchome, co umożliwia pochylanie przedmiotów obrabianych w obu kierunkach. Ułatwia to również ich użycie bez ograniczeń co do kolejności montażu.

Na pytanie  „Co wyróżnia tę złączkę od innych” słyszymy : „Piękno nowego Clamex P-14 Flexus polega na jego wszechstronności” - Dzięki elastycznym bolcom pozycjonującym jest to szybki i wygodny sposób montażu i demontażu!  W dowolnej kolejności możemy montować/demontować np. półki w regałach. Nie tylko przyspiesza to cały proces, ale także sprawia, że ​​wcześniejsze ograniczenia projektowe należą do przeszłości ”.

 

ZALETY CLAMEX P-14 FLEXUS

  • Minimalna głębokość montażu dla materiału o grubości zaledwie 13 mm (1/2 ") w przypadku połączeń powierzchniowych lub narożnych
  • Łączenie ukośne dla kątów 30 -180 ° przy grubości materiału co najmniej 19 mm (3/4 ")
  • Prawie niewidoczny dzięki 6-milimetrowemu otworowi 
  • Szybki montaż złączy bez użycia narzędzi
  • Możliwość układania w stos do transportu z fabrycznie zainstalowanymi złączami
  • Elastyczne kołki pozycjonujące zapewniają szeroką gamę opcji montażowych

 

WEBKATALOG: Więcej informacji o produktach

 

 

( )