Wszystkie Przegląd

Akryl vs Silikon

© Illbruck, Beko

Akryl i silikon to produkty wszechstronnego zastosowania z branży produktów chemiczno-technicznych. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

 

Akryl i silikon optycznie niewiele się od siebie różnią. Obie substancje zachowują się podobnie przy obróbce a swoje elastyczne właściwości zachowują także po utwardzeniu. Decydującym o wyborze akrylu lub silikonu jest ich obszar zastosowania.

Silikon posiada dobre właściwości elastyczne i dlatego można stosować go na podłożach ruchomych. Do spoinowania i uszczelniania w łazience lub pomieszczeniach sanitarnych stosuje się silikon sanitarny, ponieważ nie wchłania on wody i hamuje rozwój grzybów. Utrzymujący swoją elastyczność silikon poleca się także do uszczelniania szczelin dylatacyjnych. Ważną cechą silikonu jest to, że nie można go zamalowywać.

Akryl to plastyczno-elastyczny materiał uszczelniający. W szczególności nadaje się do wypełniania szczelin i pęknięć w kamieniu, betonie komórkowym i tynku. Akryl stosuje się także do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych, szkła, betonu, drewna czy parapetów okiennych. Wykazuje on większą kurczliwość niż silikon. W przeciwieństwie do silikonu akryl można zamalowywać.

WEBKATALOG: Produkty z kategorii silikony

WEBKATALOG: Produkty z kategorii akryle

( )