Wszystkie W praktyce

Zamykanie samo z siebie

© Dormakaba

Program okuć do drzwi całoszklanych firmy Dormakaba został rozszerzony o dolne okucie narożne ze zintegrowaną funkcją hydraulicznego samozamykania. Okucie to po raz pierwszy zostało zaprezentowane na targach BAU 2019 w Monachium.

Nowe okucie Universal Motion jest niewiele większe od klasycznego okucia narożnego Universal. Oferuje za to większy komfort użytkowania w życiu codziennym. Jest też łatwiejsze w montażu, niezależnie od tego czy będziemy chcieli je zamontować na drzwiach wahadłowych czy przylgowych.

Zaawansowana technika
Okucie Universal Motion samoczynnie zamyka skrzydła drzwiowe o wadze do 100kg, szerokości do 1000mm, z taflą szkła o grubości 10 lub 12mm. Siłę zamykania, za pomocą dwóch zaworów, można niezależnie dostosować do dwóch zakresów zamykania drzwi. Większy zakres to kąt otwarcia drzwi między 140° a 45°, mniejszy - między 45° a 0°. Przy kącie otwarcia między 45° a 0° mniejsza siła zamykania działa jak amortyzacja i powoduje, że drzwi wahadłowe otwierane w obie strony wracają dokładnie do pozycji 0, nie otwierając się na drugą stronę wejścia. Większa siła zamykania przyczynia się natomiast do dokładnego zamknięcia drzwi przylgowych.

Oszczędność czasu i kosztów
Montażyści z pewnością docenią możliwość szybkiego montażu okucia Universal Motion, bez konieczności kucia w podłodze. Regulacja w trzech płaszczyznach ułatwia dopasowanie okucia do ewentualnych nierówności podłogi. Dla osoby zlecającej montaż wybór okucia Universal Motion oznacza niższe koszty ze względu na brak konieczności kupowania dodatkowego samozamykacza.

Więcej informacji w Webkatalogu

( )