Wszystkie Impuls

SMEG i Dolce & Gabana – małe sprzęty w wielkim stylu!

© smeg

IMPULS | Dolce & Gabbana i Smeg ponownie połączyły swoje artystyczne dusze i wysokie standardy kreatywności tworząc „Sicily is my Love”, nowy, unikalny projekt „Made in Italy”. Wraz ze swoją nową kolekcją zabierają nas w podróż po słonecznej, nasyconej kolorami Sycylii.

Urządzenia produkowane przez Smeg o niepowtarzalnym wyglądzie Dolce & Gabbana ucieleśniają estetykę nierozerwalnie związaną z Sycylią, ojczyzną dusz Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Ich twórczość jest symbolem Włoch i ich kuchni, którą Smeg zawsze przedstawiał ikonicznie. Projektanci opracowali koncepcję kolekcji jednocześnie dając całkowitą wolność artystom, którzy namalowali wielobarwne ilustracje w dużym formacie. Kolejnym krokiem było przeniesienie tych niesamowitych obrazów na powierzchnie kuchennych sprzętów.

 

Wśród motywów znajdziemy wszystko to, co charakteryzuje tę nieokiełznaną krainę i jej kulinarne tradycje: kwiaty opuncji, złociste cytrusy, jaskrawoczerwone wiśnie, wulkan Etna, malownicze ruiny Świątyni Kastora i Polluxa, symbol Trinacria (meduzę z głową kobiety) oraz dekoracyjne fryzy i motywy przypominające liście akantu. Wszystkie te elementy otoczone są trójkątnymi ornamentami. W tych kolorowych, rustykalnych motywach zaklęta została esencja sycylijskiego stylu życia.

Sprzęty, które inaugurują tę niezwykłą kolekcję to tostery, wyciskarka do cytrusów, czajnik, blender, i wyciskarka wolnoobrotowa. Wszystkie te urządzenia są niezbędne do przygotowania pysznego śniadania. Dzięki nim możemy wprowadzić do naszej kuchni promienie słońca prosto z gorącej Italii.

 

Kolekcja "Sicily is my Love"

Toster na 2 kromki

Obraz na małym tosterze inspirowany jest sycylijskim rzemiosłem. Inspiracją były tu charakterystyczne dla Sycylii kolorowe wazony z terakoty, tzw. bummuli i quattare. Ilustracje przedstawiają różne gatunki ptaków, w tym majestatyczne koguty i żaglówki na horyzoncie na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Sycylii.

Toster na 4 kromki

Typowe garnki z terakoty, malowane zgodnie z tradycją sycylijskiego malowania wózków, zainspirowały kolorowy i wspaniały projekt dużego tostera. Centralnym motywem tostera jest trinacria, symbol używany od wieków na samej Sycylii, który również zdobi regionalną flagę Sycylii i można go znaleźć na całej wyspie. Wzory, które łączą się harmonijnie, są rozmieszczone na całym tosterze i łączą się, tworząc zaokrąglony ogólny obraz.

Wyciskarka do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów opowiada zdecydowanie sycylijską historię: na czerwonym tle przedstawione są trzy owale, w których widnieją złotożółte cytryny, pachnące śródziemnomorskie pomarańcze i fascynujący obraz Etny z opuncją na pierwszym planie. Te piękne motywy są oprawione w rysunki kwiatów i liści, które w dialekcie sycylijskim nazywane są cartoc

Czajnik

Czajnik ozdobiony jest motywami sycylijskich wozów w różnych jasnych kolorach. Dolna część urządzenia przedstawia owale z unikalnymi owocami Morza Śródziemnego: złocistożółtymi cytrynami i pomarańczami z Sycylii oraz ognistoczerwonymi wiśniami z podnóża Etny. Typowe sycylijskie dekory, paparuni, są rozłożone na pozostałej części obszaru i zamieniają czajnik w prawdziwe dzieło sztuki.

Robot kuchenny

Eksplozja kolorów i żywiołowości: złocista żółć dojrzałych cytryn, ognista czerwień najsłodszych wiśni, mocny błękit sycylijskiego nieba i zieleń opuncji. Intensywne kolory sycylijskiego straganu zostały po mistrzowsku przeniesione na sprzęt kuchenny. Z tego wyróżniają się delikatne motywy kwiatowe, nawiązujące do intensywnie pachnącej sycylijskiej wiosny.

Blender

Projekt blendera świadczy o wielkiej historii i tradycji Sycylii. W centrum urządzenia znajdują się malownicze ruiny greckiej świątyni poświęconej synom boga Zeusa, Dioscuri Kastorowi i Polluksowi. Obraz ten jest otoczony z jednej strony wizerunkami słynnego na całym świecie sycylijskiego wulkanu Etna, a z drugiej przedstawiającym piękne wybrzeże Sycylii.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Wyciskarka wolnoobrotowa ozdobiona jest typowym dla zachodniej Sycylii motywem słońca, czyli stiddą. W jego centrum znajduje się aciddazzu, kolejny tradycyjny motyw sycylijski. W centralnej części dominuje wystrój ncudduriuna, składający się z efektownych, zaokrąglonych kształtów, inspirowany arabskimi dekoracjami i ściśle związany z malarstwem Palermo. Na ostatnim poziomym obszarze widoczne są trójkątne, geometryczne kształty, tak zwany crocchiole, w środku którego osadzone są sycylijskie owoce cytrusowe i owoce.

Divina Cucina

Divina Cucina składa hołd włoskim korzeniom, ich tradycjom i festiwalom ludowym - w formie kuchni wolnostojących, dopasowanego okapu i pasującej lodówki FAB28. Mocne kolory i intensywność narracji czynią te urządzenia absolutnie wyjątkowymi. Kolekcja prezentowana jest w dwóch edycjach: pierwszą charakteryzują ozdoby z sycylijskiego teatru lalek oraz tradycyjne, ręcznie malowane wozy. Dominują tu odcienie ognistej czerwieni i pomarańczy. Drugą edycję wyznacza nadruk z majoliki w odcieniach błękitu i bieli.

 

Więcej informacji o produktach w Webkatalogu

 

Chętnie zamówimy również dla Państwa lodówki wolnostojące, kuchnie wolnostojące i okapy kuchenne

 

( )