Wszystkie

Najnowsze trendy w meblarstwie na rok 2024

Wraz z nadejściem roku 2024, przemysł meblarski nadal ewoluuje, prezentując innowacyjne koncepcje i świeże podejścia do projektowania mebli. Nowe trendy w tej branży odzwierciedlają zmieniające się preferencje klientów, a także zaangażowanie w zrównoważone podejście do produkcji. Nowy rok przynosi ze sobą odświeżające pomysły, łącząc tradycję z nowoczesnością, jednocześnie inspirowane naturą i technologią.

 Inspiracje, które zmienią przestrzeń domową:

1. Styl japandi: minimalizm i spokój

Połączenie japońskiego minimalizmu z estetyką skandynawską przynosi spokój, harmonię i funkcjonalność. Proste linie, naturalne materiały i neutralna paleta barw tworzą elegancką przestrzeń. W kolorystyce będą dominować ciepłe beże w miejsce chłodnych szarości oraz kolory ziemi. Stworzy to idealne miejsce do odpoczynku.

Styl japandi oferuje możliwości przechowywania wszystkiego za zamkniętymi drzwiami. Świetnie sprawdzi się  w tym przypadku system przesuwny REVEGO BLUM lub HAWA dzięki którym można w mgnieniu oka schować wszystko, co rozprasza.

 

2. Technologia inteligentnego domu: dom przyszłości już teraz

Inteligentne rozwiązania domowe, tzw. Smart Home, od automatyzacji po asystentów głosowych, rewolucjonizują nasze życie codzienne, zapewniając wygodę, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Coraz więcej urządzeń będzie można zdalnie sterować za pomocą smartfonów z domu bądź poza nim.

W tym przypadku można posłużyć się mechanizmem elektronicznego otwierania szuflady HAILO Libero 3.0, który zapewni większy komfort. Można też jednym przyciskiem schować łóżko do szafy w przypadku PESSOTTO.

 

3. Powrót do stylu Memphis i lat 80.: eklektyczny wzór i ekscentryczność

Energetyczne kolory, geometryczne wzory i ekscentryczne detale powracają do łask, dodając ekstrawagancji i odważnych wzorów do nowoczesnych przestrzeni. Rok 2024 zachęca do tonacji organicznych, jak również odważnych kolorów tworząc zrównoważoną mieszankę. Sprawdzą się również kształty takie jak: koła, kwadraty, półkola w odniesieniu do np. poduszek, ale także puf czy foteli.

HEWI oferuje nam kolorystkę idealną do stylu Memphis i lat 80. – znajdziemy tutaj wieszaki, uchwyty czy gałki meblowe, które dodadzą do wnętrza więcej barw i radości. Do biura czy przy wyspie kuchennej można pokusić się o kolorowy hoker INTERSTUHL.

 

4. Recykling i upcykling: nowe życie dla starych przedmiotów

Trendy recyklingu i upcyklingu nie tylko zmniejszają odpady, ale także promują kreatywność i tworzenie unikalnych przedmiotów, wykorzystując ponownie materiały. W dobie rosnącej świadomości o środowisko zadbajmy o „drugie życie”. Powróćmy do klasyki, tradycji, kultu antyków i rodzinnych pamiątek. Dekoracje, które są unikatowe mogą zaskoczyć nie tylko domowników, ale i gości.

Do renowacji starych przedmiotów idealnie dopasujemy również antyczne akcesoria meblowe takie jak uchwyty, gałki czy zawiasy.

 

5. Trójwymiarowe wzory: tekstura i wizualna głębia

Ryflowania, lamele i frezowania dodają wizualnej głębi i tekstury do przestrzeni, wprowadzając nowoczesność i wyjątkowy charakter. Ścianka z lameli świetnie sprawdzi się w przypadku pracy zdalnej, która w większości domów staję się codziennością. Wtedy lepiej oddzielić pracę od życia rodzinnego. Nie tylko praktycznie, ale jak naturalnie!

Efekt 3D można uzyskać pracując na produktach LAMELLO, gdzie znajdziemy całą bazę do przygotowania: frezarki, złączki, zaślepki, jak również wszystkie szablony do montażu i obróbki.

 

6. Styl modern farmhouse: rustykalny urok w nowoczesności

Styl ten pozwala spełnić wizję nowoczesnego domu na wsi. Drewniane belki, stropy, filary to część modern farmhouse. Czerwona cegła na kominku, czy duże okna z widokiem na zieleń również sprawią, że poczujemy się jak na wakacjach z dala od miejskiego szumu. Frezowane fronty z przeszkleniami wyeksponują zastawę, by wrócić do wspomnień z poprzednich pokoleń. Koronki i hafty sprawdzą się natomiast w dekoracjach.

Niby domek na wsi, czyli zero zasięgu, dostępu do social mediów, jednak przydadzą się nowoczesne akcenty, bo każdy w dobie Internetu chcę z niego skorzystać. Idealnie sprawdzi się tutaj BACHMANN i wszystkie gniazdka wpuszczane typu TWIST czy PIX.

 

7. Styl urban jungle: oaza natury w domu

Eko-jungle to harmonijne połączenie tropikalnych elementów z naturą, wprowadzającą roślinność, naturalne materiały i atmosferę relaksu do wnętrz. Tym razem w miejsce dekoracji z motywami roślinnymi, zadbajmy o to, by w domu pojawiły się żywe rośliny: monstery, sukulenty, fikusy. Naturalne powinny być materiały, z których meble są wykonane. Skorzystajmy z kamienia, wapna i tynku lub cegły.

By móc ładnie wyeksponować rośliny, możemy skorzystać z oferty SCHÜCO, która ma dostępne regały Smartcube z możliwością dowolnej konfiguracji – jako jeden element bądź kilka w jednym.

 

8. Obłe kształty: miękkość w designie

Oprócz klasycznych linii, obłe kształty dodadzą delikatności. Wprowadzenie tych elementów do wnętrza nada mu nowoczesny, a jednocześnie wyjątkowy charakter. Zaokrąglone meble takie jak komody, kanapy, fotele, krzesła zmienią surowy wygląd w przytulne miejsce, do którego chce się wracać. Nie tylko meble wolnostojące, ale również ściany, czy fronty nabierają owalnego kształtu.

Pojawia się pytanie jak "tworzyć" takie nietuzinkowe meble? Lamello (szwajcarski producent złączek) ma  na to idealny sposób. W swojej ofercie posiada złączki Invis, które poradzą sobie z najbardziej wymyślnym projektem. 

 

Świadome projektowanie oznacza dostosowywanie mebli do dynamicznie zmieniających się potrzeb i sytuacji życiowych. Moda i to, co jest na czasie jest ważne, ale najważniejsze jest to, abyśmy dobrze czuli się we własnym domu. Zaplanujmy nowy dom, mieszkanie, biuro lub miejsce, gdzie spędzamy mnóstwo czasu tak, by żyło nam się lepiej.

„Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę” Guccio Gucci

( )